Dom dopasowany – Dom w Kowanówku

Portal architektoniczny SZTUKA ARCHITEKTURY przedstawił na swoich łamach realizację naszego projektu – Dom w Kowanówku.

Dom w Kowanowku - Sztuka Architektury

„Projekty architektoniczne domów jednorodzinnych, szczególnie budowanych na polskiej prowincji zwykle nie odznaczają się udaną stylistyką. Są albo zbyt toporne, albo przeładowane detalem i ozdobnikami. Znalezienie „złotego środka”, formy oryginalnej i interesującej, a zarazem wpisującej się w otoczenie bywa bardzo trudne.

Takiego zadania podjęli się Małgorzata Grabowska i Krzysztof Grabowski z biura Prodom, projektując dom we wsi Kowanówko pod Obornikami Wielkopolskimi.”

Więcej na sztuka-architektury.pl:

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=36769

 

Realizacja naszego projektu Domu w Kowanówku jest szeroko komentowana na blogach poświęconych architekturze i designowi:

www.decomanka.blogspot.com

„Ostatnio coraz częściej piszę o polskiej architekturze, która całkiem dobrze radzi sobie na rodzimym gruncie oraz poza granicami kraju i myślę, że na prawdę jest się czym pochwalić. Prezentowany tym razem dom został zaprojektowany przez architektów z pracowni PRODOM – Architektura i Konstrukcja arch. Małgorzata Grabowska. Niezwykle spokojna, wręcz prosta bryła łączy w sobie dwa światy, domy-klocki z płaskim dachem i domy z dachem spadzistym, sąsiadujące ze sobą na podpoznańskim osiedlu. Trzeba przyznać, że ta trudna sztuka udała się znakomicie i szkoda jedynie, że nie dzieje się to częściej.”

 

www.kiss.net.pl

„Zaprojektowany przez architektów z pracowni PRODOM – Architektura i Konstrukcja arch. Małgorzata Grabowska dom to ciekawe uzupełnienie osiedla domów jednorodzinnych w Kowanówku pod Poznaniem. Design, dużo przestrzeni i świetne wykonanie to zalety tego projektu. Nic tylko zamieszkać.”

 

Bardzo nam miło, że tak dobrze odbierany jest nasz projekt.