Projekt nowego osiedla w Obornikach – MILANO Etap II

Przedstawiamy wizualizacje zrealizowanego przez nas w ostatnim czasie projektu nowego osiedla dwulokalowych domów w zabudowie szeregowej zlokalizowanego w Obornikach na Osiedlu Leśnym. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę, trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy.

Zapraszamy do zapoznania się całością materiałów promocyjnych przygotowanych przez nas oraz pełną ofertą dewelopera.

wiz2 k wiz1 k wiz3 k wiz4 k

 

Inwestycja Milano II zlokalizowana przy ulicy Marii Konopnickiej w samym centrum Obornik, to już kolejna wspólna realizacja naszego Biura Projektowego we współpracy ze Spółką House Development Spółka Komandytowa. Na zlecenie Spółki House Development zaprojektowaliśmy 16 komfortowych apartamentów zlokalizowanych w 8 budynkach jednorodzinnych, dwulokalowych.

Celem nadrzędnym podczas projektowania funkcji poszczególnych apartamentów było uzyskanie maksymalnego komfortu mieszkania dla przyszłych właścicieli. Projektując kompleks apartamentów wyszliśmy z założenia, że nadrzędną potrzebą każdego mieszkańca osiedla jest zachowanie maksymalnej prywatności oraz komfortu akustycznego obiektu.

Funkcja każdego z dwóch apartamentów wchodzących w skład budynku jednorodzinnego zaprojektowana została przez nas w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania i prywatność mieszkańców. Mieszkania zlokalizowane na parterze zaprojektowano tak, aby zapewnić komfortowy dostęp z pokoju dziennego do strefy tarasowej i ogrodu. Każdy z apartamentów zlokalizowanych na parterze ma bezpośredni dostęp do ogrodu zlokalizowanego od strony południowej. Każdy z apartamentów zlokalizowanych na piętrze wyposażony został natomiast w komfortowy taras zlokalizowany od północnej, frontowej części budynku. Taras funkcjonalnie połączony został z dzienną częścią apartamentu tj. z salonem i kuchnią.

To właśnie dzięki przyjęciu przez nas takiego rozwiązania podziału funkcjonalnego poszczególnych apartamentów zapewniona została maksymalna prywatność ich właścicieli, umożliwiająca jednoczesne korzystanie z uroków ogrodu i tarasu bez konieczności spędzania tego czasu wspólnie z sąsiadami. Właściciel mieszkania dysponującego dostępem do ogrodu może bez skrępowania korzystać wspólnie z dziećmi z jego uroków, podczas gdy mieszkańcy apartamentu mieszczącego się na piętrze piją spokojnie kawę na swoim tarasie zlokalizowanym z drugiej strony budynku.

W budownictwie mieszkaniowym bardzo ważnym aspektem znakomicie wpływającym na komfort mieszkania jest akustyka przegród ścian lokalowych. Projektując kompleks apartamentów przy ulicy Marii Konopnickiej w Obornikach przyłożyliśmy do tego aspektu szczególną wagę dobierając do budowy apartamentów materiały pozwalające zapewnić maksymalny komfort akustyczny przyszłych mieszkańców. Ściany konstrukcyjne budynków zaprojektowane zostały z masywnych i wykonanych z naturalnych składników pustaków SILKA o grubości 24 cm. Pustaki SILKA dzięki swojej dużej masywności posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności akustycznej. Dodatkowo wysoki wskaźnik masywności ma również bardzo duży wpływ na doskonałe zachowanie pustaków Silikatowych w obliczu zmian temperatury otoczenia. Ich duża zdolność do akumulacji ciepła sprawia, że pomieszczenia raz nagrzane ( lub schłodzone ) długo zachowują pożądaną przez użytkownika temperaturę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na ogrzewanie ( bądź schłodzenie ) powietrza wewnątrz apartamentu.

Kolejnym zabiegiem projektowym mającym na celu zwiększenie komfortu akustycznego mieszkańców apartamentów jest zastosowanie sprężonych płyt kanałowych SMART jako konstrukcji nośnej stropu międzylokalowego. Stropy wykonane z tego typu prefabrykowanych płyt charakteryzują się znakomitymi parametrami izolacyjności akustycznej w porównaniu z typowymi stropami gęstożebrowymi stosowanymi na lokalnym rynku w tego typu budownictwie. Różnica ta wynika z geometrii produktów składających się na konstrukcję stropu oraz z zastosowania wysokiej klasy betonu do ich produkcji.

Należy zauważyć również, że klatka schodowa prowadząca do apartamentów zaprojektowanych na pierwszej kondygnacji została w całości wydzielona od lokalu zlokalizowanego na parterze poprzez zastosowanie silikatowych ścian konstrukcyjnych. Jedynie w obrysie wiatrołapu apartamentu parterowego klatka ta znajduje się w bezpośrednim kontakcie z apartamentem parteru. W dokumentacji projektowej dołożyliśmy starań, aby zniwelować akustykę klatki schodowej tej części budynku poprzez zwiększenie grubości płyty żelbetowej biegu schodów oraz jej oddylatowanie od części ścian konstrukcyjnych.

Kompleks apartamentów przy ulicy Marii Konopnickiej w Obornikach stanowi udane i dopracowane pod względem projektowym rozwinięcie Inwestycji Milano I, realizowanej obecnie przez Spółkę House Development przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie w Obornikach. Architektura kompleksu charakteryzuje się spójną, jednolitą, współczesną formą nawiązującą do obowiązujących obecnie, najwyższych standardów projektowych. Dokładnie przemyślana pod kątem przyszłych użytkowników funkcja gwarantuje przyszłym mieszkańcom osiedla komfortowe funkcjonowanie apartamentów przy zachowaniu maksymalnej prywatności.